Způsoby očkování proti chřipce 2023

1. Vaxigrip TETRA s aplikací plně hrazená zdravotní pojišťovnou:

pro pacienty rovno a starší 65 let, pro  pacienty po transplantaci srdce a ledvin, pro diabetické pacienty na inzulinu, pro pacienty se závažným srdečním onemocněním, těžké astmatické pacienty, pro pacienty se selháním ledvin.

2. Vaxigrip TETRA - pacient si hradí sám vakcínu i aplikaci:

do 64 let věku, cena vakcíny + aplikace celkem 600,- Kč. Cena samotné aplikace je 200,-Kč. Zdravotní pojišťovny na očkování přispívají dle svého preventivního programu. Vakcínu buď předepíšeme na recept a pacient se vrátí z lékárny k aplikaci nebo použije naši vakcínu - máme v ordinaci dostatečné zásoby.

3. Efluelda s aplikací proti chřipce plně hrazená zdravotní pojišťovnou:

nová vysokodávková vakcína proti chřipce pro pacienty rovno a starší 65 let, určitě doporučujeme využít tuto 4x silnější vakcínu - viz doporučení České vakcionologické společnosti zde.

4. Efluelda - pro pacienty 60-64 let s doplatkem 700,-Kč, cena celková vakcíny je 1018,-Kč

pro zdravotní pracovníky, pacienty trpící závažným chronickým farmakologicky řešeným onemocněním, pro rizikové pacienty, pro pojištěnce umístěné v domovech seniorů, smluvních i nesmluvních ústavech soc. péče a ve zdravotnických zařízeních dlouhdobé lůžkové péče ( LDN, DIOP atd) 

5.Efluelda - pacient si sám hradí vakcínu i aplikaci - 1250,-Kč

pro pacienty 60-64 let, kteří nespadají do skupiny pacientů v odstavci 4. Vakcína není určená pro pacienty mladší 60.let

 

Důležité, očkování proti klíšťové encefalitidě zdarma pro pacienty 50 a více let, od 1.3.2024 nová cena pro samoplátce.

0d 1. 1. 2022 zdravotní pojišťovny plně hradí očkování proti klíšťové encefalitidě u pojištěnců od 50 let věku. V naší ordinaci očkujeme vakcínou FSME IMMUN od firmy Pfizer, která je na trhu více jak 20 let. Očkujeme samozřejmě i mladší pojištěnce, tam je úhrada v hotovosti včetně aplikace po zdražení vakcíny výrobcem od 1.3.2024 1100,-Kč. Na základě potvrzení pak pojišťovny část úhrady proplácí.

Klíšťová encefalitida neboli klíšťový zánět mozku je infekční virové onemocnění napadající nervový systém. Klíšťová encefalitida je typickou nákazou s přírodní ohniskovostí. V České republice je mnoho ohnisek, kde jsou dobré podmínky pro život klíšťat. Nakažená klíšťata se vyskytují ve všech krajích České republiky, aktivní jsou již od 5 °C. Upřednostňují vlhká místa. Česká republika je zemí s nejvyšším výskytem onemocnění. Každoročně je hlášeno několik set onemocnění klíšťovou encefalitidou a jejich počet se zvyšuje. Výskyt je hlášen i v řadě jiných evropských zemí – v Rakousku, Švýcarsku či v Pobaltí.

 

Očkujeme proti pneumokokům osoby starší 65 let plně hrazenou vakcínou PREVENAR 13 bez nutnosti přeočkování

Číst dál...