Očkování proti chřipce vakcínou VAXIGRIP TETRA a vakcínou EFLUELDA bude zahájeno v naší ordinace 3.10.2023. Očkování bude probíhat během klasických ordinačních hodin v průběhu celého října, listopadu, mimořádně pak po domluvě až do 15. prosince. Vakcín je dostatek, není třeba přijít hned první den. Očkování určitě doporučujeme stejně jako Česká vakcinologická společnost - viz zde. Je vhodné se na něj dopředu nahlásit na naší emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo sms na telefon 602 463 483. (není třeba znát přesně čas a datum očkování, jde nám hlavně o počet kvůli objednání dostatečného množství vakcín). Zároveň je možné se u nás očkovat novou vakcínou COMIRNATY OMICRON XBB 1,5 proti aktuální variantě onemocnění COVID19 a to vždy pouze v pátek během ordinačních hodin.

Číst dál...

Způsoby očkování proti chřipce 2023

1. Vaxigrip TETRA s aplikací plně hrazená zdravotní pojišťovnou:

pro pacienty rovno a starší 65 let, pro  pacienty po transplantaci srdce a ledvin, pro diabetické pacienty na inzulinu, pro pacienty se závažným srdečním onemocněním, těžké astmatické pacienty, pro pacienty se selháním ledvin.

2. Vaxigrip TETRA - pacient si hradí sám vakcínu i aplikaci:

do 64 let věku, cena vakcíny + aplikace celkem 600,- Kč. Cena samotné aplikace je 200,-Kč. Zdravotní pojišťovny na očkování přispívají dle svého preventivního programu. Vakcínu buď předepíšeme na recept a pacient se vrátí z lékárny k aplikaci nebo použije naši vakcínu - máme v ordinaci dostatečné zásoby.

3. Efluelda s aplikací proti chřipce plně hrazená zdravotní pojišťovnou:

nová vysokodávková vakcína proti chřipce pro pacienty rovno a starší 65 let, určitě doporučujeme využít tuto 4x silnější vakcínu - viz doporučení České vakcionologické společnosti zde.

4. Efluelda - pro pacienty 60-64 let s doplatkem 700,-Kč, cena celková vakcíny je 1018,-Kč

pro zdravotní pracovníky, pacienty trpící závažným chronickým farmakologicky řešeným onemocněním, pro rizikové pacienty, pro pojištěnce umístěné v domovech seniorů, smluvních i nesmluvních ústavech soc. péče a ve zdravotnických zařízeních dlouhdobé lůžkové péče ( LDN, DIOP atd) 

5.Efluelda - pacient si sám hradí vakcínu i aplikaci

pro pacienty 60-64 let, vakcína není určená pro pacienty mladší 60.let

 

Nyní je u nás možné očkovat se novou vakcínou COMIRNATY OMICRON XBB 1,5 proti aktuální variantě onemocnění COVID19 a to vždy pouze v pátek během ordinačních hodin. Na očkování je možné se předem nahlásit na náš email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo sms na náš telefon 602 463 483.

Důležité, očkování proti klíšťové encefalitidě zdarma !!!

Nově od 1. 1. 2022 hradí zdravotní pojišťovny očkování proti klíšťové encefalitidě u pojištěnců od 50 let věku. V naší ordinaci očkujeme vakcínou FSME IMMUN od firmy Pfizer, která je na trhu více jak 20 let. Očkujeme samozřejmě i mladší pojištěnce, tam je úhrada v hotovosti aplikace 900,-Kč. Na základě potvrzení pak pojišťovny část úhrady proplácí.

Klíšťová encefalitida neboli klíšťový zánět mozku je infekční virové onemocnění napadající nervový systém. Klíšťová encefalitida je typickou nákazou s přírodní ohniskovostí. V České republice je mnoho ohnisek, kde jsou dobré podmínky pro život klíšťat. Nakažená klíšťata se vyskytují ve všech krajích České republiky, aktivní jsou již od 5 °C. Upřednostňují vlhká místa. Česká republika je zemí s nejvyšším výskytem onemocnění. Každoročně je hlášeno několik set onemocnění klíšťovou encefalitidou a jejich počet se zvyšuje. Výskyt je hlášen i v řadě jiných evropských zemí – v Rakousku, Švýcarsku či v Pobaltí.

 

Očkujeme proti pneumokokům osoby starší 65 let plně hrazenou vakcínou PREVENAR 13 bez nutnosti přeočkování

Číst dál...